single

Eko ciepło pod stopami

Ogrzewanie podłogowe staje się bardziej popularne niż kiedykolwiek. Dzieje się tak dlatego, że jest modne w aranżacji wnętrz, a także jest jedną z najbardziej ekologicznych opcji ogrzewania. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę wykończenie podłogi przy wyborze systemu ogrzewania podłogowego. W przypadku podłóg drewnianych, upewnij się, że używasz odpowiedniego kleju do instalacji.

Istnieje wiele powodów, dla których ogrzewanie podłogowe staje się bardziej popularne niż tradycyjne grzejniki. System ten zapewnia najlepszy rozkład temperatury w pomieszczeniu. Zgodnie z zasadą cieplej u stóp i chłodniej u głowy, ciepła podłoga poprawia komfort użytkowania. Mniejsza jest też cyrkulacja kurzu, co może pomóc alergikom. W aranżacji wnętrz nie musimy rezerwować miejsca na urządzenia grzewcze. System ten jest również bardzo energooszczędny i przyjazny dla środowiska. Możliwe jest również chłodzenie pomieszczeń za pomocą podłogówki w upalne dni. Jeśli jednak zdecydujemy się na wykończenie podłogi urządzeniem grzewczym z drewna, trwałość systemu będzie zależała od kleju użytego do mocowania desek lub parkietu. Doskonale sprawdzą się profesjonalne kleje hybrydowe firmy Soudal.

Jakiego kleju użyć, aby przymocować drewnianą podłogę do podłoża?

MS-30 Plus firmy Soudal jest trwałym elastycznym klejem hybrydowym, który może być stosowany do klejenia każdego rodzaju podłogi drewnianej. Klej ten:

  • Jest wodoodporny
  • Wyróżnia się bardzo wysoką siłą łączenia.
  • Doskonale przylega do niemal wszystkich podłoży budowlanych.
  • Nie zawiera wody, rozpuszczalników silikonów ani izocyjanianów.

Ryzyko wygięcia się parkietu jest więc minimalne. Klej MS-30 PLUS szybko wiąże i nie kapie na podłoże.

Istnieje wiele innych możliwości...

Klej hybrydowy MS-20 PLUS zda egzamin na klejenie, ale nie nadaje się do tego celu.

  • Płyty warstwowe
  • Podłogi wykończeniowe
  • mozaiki,
  • Parkiet tradycyjny i lamelowy.

Może być stosowany na posadzkach betonowych, ceglanych i anhydrytowych. Nie kurczy się podczas utwardzania, co zapobiega odkształcaniu się drewna.