single

Jak elektryczny podgrzewacz wody osiąga idealną temperaturę wody w Twoim domu?

Ciepła woda jest niezbędna w naszym codziennym życiu. Bez niej kąpiel nie byłaby tak przyjemna. Elektryczny podgrzewacz wody będzie regulował temperaturę wody płynącej z kranu w Twoim domu. Co to jest bojler elektryczny? Jak działa? Dowiedz się więcej o najlepszych produktach i jak działają.

Podgrzewacze wody można podzielić na dwa rodzaje: przepływowe lub zasobnikowe. Potrzeby rodziny w zakresie ciepłej wody określą rodzaj urządzenia, które będzie dla niej najlepsze. Można to zrobić patrząc na wielkość domu, liczbę osób w nim mieszkających oraz liczbę kranów. Zanim rozpocznie się dostarczanie ciepłej wody, należy zwrócić uwagę na wielkość i pojemność urządzenia.

Jak działa elektryczny podgrzewacz przepływowy wody?

Elektryczny podgrzewacz przepływowy włącza się w momencie odkręcenia kranu z ciepłą wodą. Urządzenie przestaje pobierać prąd po zakręceniu kranu z wodą. Jest to 30% oszczędność w stosunku do urządzeń sterowanych hydraulicznie.

W instalacji z hydroforem i wodociągiem można zainstalować podgrzewacze przepływowe. W systemach wyposażonych w hydrofor na temperaturę podgrzewacza mogą wpływać wahania ciśnienia.

Należy zaznaczyć, że elektryczny podgrzewacz przepływowy doskonale sprawdza się w miejscach, gdzie nie jest wymagana ciepła woda. Tego typu rozwiązanie charakteryzuje się niskimi stratami energii. Dzieje się tak dlatego, że temperatura wody nie jest utrzymywana stale lub automatycznie na wysokim poziomie. Bridom.pl zdecydowanie sugeruje elektryczne podgrzewacze wody firmy Kospel. Mogą one stabilizować temperaturę wody nawet do 1 stopnia Celsjusza. Jest to znaczne zmniejszenie zużycia energii.

Jak działa bojler elektryczny?

Bojler elektryczny, znany również jako pojemnościowy podgrzewacz wody lub kocioł pojemnościowy, podgrzewa i magazynuje wodę w specjalnych zbiornikach. Dzięki temu utrzymuje ją w stałej temperaturze, co pozwala zaoszczędzić energię. Warstwy izolacji w zbiorniku wykonane są z warstw wełny krystalicznej, a także pianki poliuretanowej i styropianu. Pomaga to ograniczyć straty ciepła. Grzałka jest uruchamiana przez termostat, gdy woda w zbiorniku zaczyna stygnąć.

Producenci zwracają szczególną uwagę na to, aby zbiornik kotła był wykonany z najwyższej jakości materiałów, takich jak stal nierdzewna, emaliowana czy ocynkowana. Taki zbiornik jest zabezpieczony przed korozją za pomocą anody. Kocioł elektryczny będzie służył przez wiele lat, jeśli będzie dobrze konserwowany.

Kocioł Bosch Tronic jest dostępny w sklepie Bridom.pl. Posiada on wewnętrzny zbiornik wykonany ze stali węglowej i zabezpieczony powłoką emaliową. Kocioł Bosch posiada również system zabezpieczający przed przegrzaniem. Izolacja termiczna wykonana jest z ekologicznej, gęstej pianki poliuretanowej, która nie zawiera freonów.

Jaki kocioł elektryczny wybrać?

Elektryczne podgrzewacze wody mogą być bardzo bezpieczne i ekonomiczne. Różnią się one pojemnością swoich zbiorników. Elektryczny pojemnościowy podgrzewacz wody ma tę zaletę, że może dostarczać ciepłą wodę do wielu punktów poboru jednocześnie. Elektryczny podgrzewacz wody może być stosowany w dużych mieszkaniach lub domach jednorodzinnych. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na moc kotła i upewnić się, że jest ona odpowiednia dla naszego domu. Typowy bojler elektryczny ma grzałki o mocy od 2 do 3 kW.

Sprawdź zakres regulacji temperatury i wartość maksymalną, gdy wybierasz pojemnościowy podgrzewacz elektryczny, taki jak kocioł Bosch. Bridom.pl ma wiele urządzeń, które mogą podgrzewać wodę do 80 stopni Celsjusza i mają mechanizm zapobiegający nieumiejętnemu działaniu. Dzieje się tak dlatego, że wysoka temperatura może spowodować poparzenia.

Na co zwrócić uwagę przy ustawieniach bojlera elektrycznego?

Kocioł będzie miał więcej problemów, jeśli zwiększymy temperaturę. Może to prowadzić do utraty energii (gorąca ciecz szybciej stygnie), przyspieszenia procesów korozyjnych i zwiększonego osadzania się kamienia w kotle. Kocioł może zapamiętać kilka najczęściej używanych przez Ciebie temperatur, dzięki czemu szybko dostosujesz pracę do swoich potrzeb. Bridom.pl posiada odpowiednie produkty, które pomogą Ci wybrać idealny elektryczny podgrzewacz wody.