single

Pięć rzeczy, które warto wiedzieć o remontach

Są ludzie, którzy uwielbiają ulepszać swoje domy i mieszkania. Są też osoby, które uważają, że remonty, nieważne jak małe, to strata czasu i dużo pracy. Każdy od czasu do czasu ma do czynienia z remontami. Jest to nieuniknione.

Zanim zaczniesz remontować, przebudowywać, naprawiać czy upiększać swoje mieszkanie.

1.Nikt nie ma większej wiedzy od Ciebie na temat tego, czego potrzebujesz w swoim domu

Czasami zwracamy się do profesjonalistów, takich jak architekci, dekoratorzy i budowniczowie, aby pomogli nam znaleźć rozwiązania. Często jesteśmy rozczarowani, bo zamiast świetnych pomysłów, nasze uszy słyszą co następuje: Czego chcesz? Czego się spodziewasz? To są pytania, które powinieneś zadać sobie przed rozmową z profesjonalistami.

Zastanów się, jakie funkcje ma pełnić dane pomieszczenie i jakie czynności będziesz w nim wykonywać. Czy zamierzasz spożywać posiłki głównie w kuchni? Ile osób będzie jadło przy stole w typowym dniu? Stół może też służyć jako biurko lub miejsce do pracy. Następnie pomyśl o funkcjonalnościach, których możesz potrzebować dla tej przestrzeni. Być może potrzebujesz łatwego dostępu do stołu lub miejsca do przechowywania lub odkładania przedmiotów, które będą często używane. Dopiero wtedy można zacząć szukać rozwiązań, może z pomocą profesjonalistów.

2. Szczegóły mają znaczenie

Remont to najważniejsza dziedzina Twojego codziennego życia. Planując remont powinieneś pomyśleć o wszystkim. Zastanów się nad wysokością włączników światła, kierunkiem, w którym powinny otwierać się drzwi, rozmieszczeniem kluczy i listów, miejscem, w którym będą przechowywane butelki z wodą.

Pomnóż te pytania. Im więcej scenariuszy rozważysz przed remontem, tym bardziej będzie on funkcjonalny. Funkcjonalność nie jest rozwiązaniem uniwersalnym. Chodzi o to, czego potrzebujesz w swoim mieszkaniu. Jeśli masz problem z wizualizacją tego, jak będziesz korzystać z poszczególnych pomieszczeń, możesz "odgrywać" to, jak będą one wykorzystywane, np: Tu wchodzę, tu włączam światło, tu kładę torbę, tu buty itd.

3. Nawet najbardziej utalentowany zespół może popełniać błędy

Warto zapytać o rekomendacje, aby znaleźć ekipę remontową. Warto zaplanować zmiany w domu z dużym wyprzedzeniem, aby zapewnić sobie najlepszych fachowców. Jednak mimo wszystko musimy liczyć się z tym, że błędy będą popełniane. Dobrym pomysłem jest podpisanie umowy, która przynajmniej określi ramy współpracy. Nie pomoże to jednak w załatwieniu sprawy, ponieważ umowa nie przewiduje wysokości lustra w łazience czy wzoru płytek podłogowych. O tym wszystkim zadecydują ustalenia poczynione z fachowcami. Możliwe, że z hydraulikiem się nie dogadacie albo że malarz o czymś zapomni. Albo że fachowiec zostawi niedoskonałość w projekcie, licząc, że tego nie zauważysz.

Warto zastanowić się, co można zrobić w swoim domu lub mieszkaniu. Soudal oferuje wiele produktów, które pozwolą Ci wykończyć i odnowić Twój dom. Posiadanie własnego domu może być bardzo satysfakcjonujące i stanowi świetną okazję do zabawy z rodziną.

4 Warto rozwiązać wszelkie problemy z.

Twoje mieszkanie będzie sprzątane przez ekipę remontową. Będzie ona tam obecna każdego dnia. Nie oczekuj, że po jego zakończeniu będzie Ci się podobało. Kontynuuj poprawki, aż osiągniesz stan idealny. Będziesz mógł zażądać korekty, jeśli wysokości styków będą inne. Jeśli jednak zmienisz zdanie, nie powinieneś się wahać i poprosić o korektę. Choć ustaliliście, że lustro powinno znajdować się w konkretnym miejscu w łazience, okazało się, że w rzeczywistości znajduje się w innym miejscu. Łatwiej jest je zmienić w trakcie remontu, niż po kilku miesiącach, ponieważ nie będziesz musiał kuć płytek w całkowicie wykończonej łazience.

5. Remonty zawsze kosztują więcej

Zaplanuj fundusz rezerwowy na niespodziewane wydatki, kiedy planujesz swój budżet remontowy. Nie postrzegaj błędów, poprawek i wyższych kosztów jako "coś znowu poszło nie tak". Zamiast tego załóż, że wszystko w twoim planie jest związane z remontem. Planując wydatki, powinieneś zastanowić się nie tylko nad tym, ile pieniędzy masz w rezerwie, ale także nad tym, co jest najważniejsze z punktu widzenia Twoich priorytetów, a co mniej ważne. To pomoże Ci określić, gdzie możesz zaoszczędzić (wybierając np. tańsze materiały), a gdzie zależy Ci na najlepszej jakości.

W końcu każdy remont w pewnym momencie dobiega końca. Czasem może się to nawet podobać.