single

Projekt łazienki - Jak połączyć tradycyjny design i nowoczesne rozwiązania?

Dla tych, którzy nie lubią nowoczesnego designu i czystych linii, tradycyjny wygląd jest najlepszą opcją. Tradycyjne łazienki nie muszą być przestarzałe lub niemodne. Możesz nadal zachować wszystkie ponadczasowe cechy tradycyjnej łazienki i sprawić, by wyglądała tak nowocześnie, jak ultranowoczesne wnętrza.

Niech wanna będzie pierwszą, która zagra

Duża, wolnostojąca wanna to ostateczny symbol tradycyjnego luksusu. Jeśli pomieszczenie jest wystarczająco duże, można ją umieścić na samym środku, aby uzyskać oszałamiające poczucie wielkości. Przy wyborze wanny dostępne są dwa główne style. Pierwszy z nich jest inspirowany wiktoriańskimi łaźniami dworskimi. Jest bogaty w ornamenty i złote dodatki. Drugi jest bardziej zgodny z aktualnymi trendami, ale nie daje złudzenia bryły. Posiada zaokrąglone krawędzie i zwężające się brzegi. Baterie łazienkowe są idealnym uzupełnieniem takiej wanny. Można postawić ją na krótszym lub dłuższym boku, aby stworzyć wyjątkowe rozwiązanie, które odmieni wystrój łazienki.

Prysznic ze stylem

Zainstalowanie zakrzywionej metalowej opaski prysznicowej to najlepszy sposób, aby Twój prysznic wyglądał jak wolnostojąca wanna. To nada Twojemu prysznicowi tradycyjny wygląd i doda autentyczności. Ciężka zasłona w ciemnych kolorach będzie świetnie wyglądać z dużymi, matowymi metalowymi pierścieniami. W tworzeniu takiego prysznica niezbędny jest zestaw prysznicowy podtynkowy. Ukryje on wszelkie rury i pozwoli nam na zainstalowanie deszczownicy.

Wysokiej klasy toaleta

Miska nie powinna być głównym elementem tradycyjnej łazienki. Najważniejszym jej aspektem jest to, w jaki sposób będziemy ją spłukiwać. Ze względów higienicznych warto wybrać miskę wiszącą Roca. Pozwoli nam to na lepszą pielęgnację, skuteczniejsze czyszczenie podłogi i zmniejszy ryzyko gromadzenia się mikroorganizmów. Do misek ściennych zalecany jest system spłukujący. Zostanie on zamontowany wysoko na ścianie, a podłączony za pomocą metalowej, chromowanej rury. Aby go włączyć, trzeba będzie pociągnąć za sznurek lub łańcuch zakończony uchwytem. Pojemnik na wodę musi być przymocowany do solidnej ściany lub wzmocnionego miejsca dla dodatkowej wytrzymałości.