single

Zespół prądotwórczy - Na jakie paliwo najlepiej się zdecydować?

Generatory to urządzenia spalinowe, które do zasilania swoich silników wykorzystują benzynę, olej napędowy lub gaz LPG. Każdy agregat prądotwórczy ma swoje unikalne cechy oraz mocne i słabe strony. Radzimy, jaki agregat prądotwórczy wybrać w zależności od konkretnych potrzeb.

Agregaty prądotwórcze z silnikiem Diesla - przepis na ciągłą pracę

Zespoły prądotwórcze z silnikami wysokoprężnymi są z reguły droższe od agregatów z silnikami benzynowymi. Są też droższe w naprawie w przypadku awarii. Dużą zaletą jest niższe spalanie, dzięki czemu koszt ciągłej eksploatacji będzie mniejszy. To jest prawdziwa wartość agregatu prądotwórczego z silnikiem diesla, który nadaje się do ciągłego użytkowania, np. gdy sprzęt jest używany na placach budowy lub w innych sytuacjach, w których wymagana jest energia elektryczna, takich jak imprezy plenerowe lub zasilanie większych budynków.

Silniki wysokoprężne są również bardziej trwałe i mają niższy odsetek awarii oraz dłuższą żywotność, gdy pracują w trybie ciągłym. Agregaty prądotwórcze z silnikami Diesla wymagają serwisowania tylko raz na 200 godzin pracy.

Wnioski: Agregaty prądotwórcze z silnikiem Diesla stanowią bardziej efektywne rozwiązanie dla pracy ciągłej niż zasilanie awaryjne.

Generatory benzynowe - do zasilania awaryjnego

Wiele prywatnych i publicznych gospodarstw domowych posiada generatory na wypadek sytuacji awaryjnych lub planowanych przerw w dostawie prądu. W takich sytuacjach generatory z silnikami benzynowymi mogą być bardziej ekonomiczne niż diesle. Są one lepszym wyborem dla awaryjnych źródeł zasilania.

  • Cena zakupu jest niższa niż w przypadku diesli.
  • Konstrukcja jest prostsza, więc jej serwisowanie jest łatwiejsze i bardziej przystępne.
  • Są ciche i nie zakłócają spokoju ani nie przeszkadzają w pracy w domu.
  • Nie szkodzą im niskie temperatury jak w przypadku diesli.

Ze względu na ich mniejszą trwałość, zaleca się, aby generatory benzynowe były sprawdzane po 100 godzinach użytkowania. Emast.pl oferuje szeroki wybór generatorów awaryjnych.

Agregat prądotwórczy LPG - Rozwiązanie do zastosowań przemysłowych

Generatory LPG mają również wyższy jednorazowy koszt niż generatory benzynowe. Inwestycja prawdopodobnie szybko się zwróci, ponieważ LPG kosztuje ponad połowę oleju napędowego. Inwestycja zwróci się najszybciej, jeśli będzie wykorzystywana w sposób ciągły. Właściciele samochodów, którzy decydują się na montaż instalacji gazowej, doskonale zdają sobie z tego sprawę. Generatory LPG są opłacalne w przypadku zastosowań przemysłowych, gdzie ważne jest utrzymanie jak najniższych kosztów paliwa.

LPG jest bardziej przyjazny dla środowiska niż benzyna i olej napędowy. Gaz jest również jednym z czystych paliw. Czyste paliwa to takie, które nie zanieczyszczają silnika ani innych elementów. Dzięki temu wydłużają ich żywotność i zmniejszają awaryjność.