single

Jak można przyspieszyć remont?

Zapał do nowego wyglądu domu lub mieszkania może zostać stłumiony przez przedłużające się remonty. Możemy zrealizować projekt na czas, stosując specjalną chemię budowlaną, taką jak klej błyskawiczny Soudabond turbo.

Choć początki bywają trudne, to zakończenia mogą być jeszcze trudniejsze. Remonty mogą być opóźnione z wielu powodów. Mogą one powodować niedogodności, niepotrzebny stres i dodawać koszty. Mądrym pomysłem jest wybór produktów, które mogą przyspieszyć wykonanie wielu prac.

Błyskawiczne rozwiązanie

Klej Soudabond Turbo firmy Soudal drastycznie skróci czas remontu. Klej Soudabond Turbo to poliuretan, który może być aplikowany za pomocą pistoletu. Posiada szybki chwyt początkowy, który gwarantuje pewne mocowanie i pozwala na dalszą obróbkę klejonych elementów w ciągu 15 minut. Idealnie nadaje się do przyklejania do popularnych materiałów budowlanych (może być stosowany nawet na mokrych podłożach), a także do powierzchni pionowych.

Soudabond Turbo: Aplikacja

Soudabond Turbo może być stosowany do prac dekoratorskich, budowlanych i instalacyjnych zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Idealnie nadaje się do mocowania:

  • Listwy, kasetony i rozety to lekkie elementy dekoracyjne i wykończeniowe, które można dodać do ścian lub sufitów.
  • Płyty i panele izolacyjne wykonane z różnego rodzaju styropianu i poliuretanu oraz pianek fenolowych i wełny mineralnej, mogą być stosowane do wygłuszania i izolacji garaży lub kontenerów.

Soudabond Turbo doskonale nadaje się również do klejenia takich elementów jak:

  • Parapety, ekrany i inne rodzaje maskowania.
  • Płyty gipsowo-kartonowe, oraz płyty włóknisto-cementowe w technologii suchej zabudowy
  • Dekoracyjne płyty drewnopochodne, blacha lub tworzywa sztuczne do większości podłoży budowlanych
  • Kształtki z ceramiki porowatej i betonu komórkowego do budowy ścian działowych i przegród.

Zalety kleju Soudabond Turbo

Soudabond Turbo skraca czas potrzebny na montaż materiałów dekoracyjnych i izolacyjnych. Jest to również klej o wysokiej wydajności. Jedno opakowanie pozwala zamocować około 14 m2 paneli (przy zastosowaniu ścieżki o szerokości 30 mm). Gwarantuje też najwyższą izolację termiczną i akustyczną. W razie potrzeby można go również pomalować standardowymi farbami.

Duravalve to trwała szczelna uszczelka, która skutecznie zapobiega wydostawaniu się gazów pędnych z opakowania. Kolejną zaletą Soudabond Turbo jest jego maksymalna wydajność w okresie przydatności do użycia (24 Miesiące). Duravalve jest nieprzepuszczalny dla chemikaliów i temperatury, i nie zablokuje się bez względu na to, gdzie klej jest przechowywany lub transportowany. Zawór ten świetnie współpracuje ze standardowymi pistoletami, umożliwiając dozowanie kleju w bardzo precyzyjny i wygodny sposób.