single

Termomodernizacja to kolejny krok!

Kwiecień to świetny miesiąc pod względem pogody, przynajmniej w kwietniu. Słońce świeci jaśniej i mocniej na niebie, zachęcając do wyjścia na zewnątrz i korzystania z uroków natury. Nadchodzą ciepłe wieczory, którymi będziemy się cieszyć na tarasach i w ogrodowych altanach. Nadal będziemy pracować nad ochłodzeniem, ale nie za długo. To najlepszy czas na ocieplenie domu.

Wychodzisz z założenia, że wymiana starych pieców i kotłów na nowoczesne urządzenia grzewcze powstrzyma marnotrawstwo energii w domu? Nie można się bardziej mylić. Będzie on nadal tracił ciepło, jeśli nie zostanie odpowiednio zaizolowany. Oto najczęstsze drogi jego "ucieczki".

  • Okna i drzwi mogą powodować 20% straty ciepła
  • Dach 25% strat ciepła
  • Ściany mogą tracić nawet do 30% ciepła.

Dlaczego izolacja jest ważna?

Jest wiele powodów, aby nie zwlekać z termomodernizacją swojego domu.

  1. Po pierwsze, pozwoli ona radykalnie obniżyć koszty ogrzewania.
  2. Przyniesie też korzyści środowisku naturalnemu poprzez zmniejszenie emisji szkodliwych substancji.
  3. Należy pamiętać, że mogą być również dostępne pożyczki i dotacje, które pomogą pokryć część kosztów projektu, np. program Czyste Powietrze, który zapewnia dotacje na izolację przegród budowlanych oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej.

Rozwiązania energooszczędne

Nowoczesne rozwiązania są niezbędne do lepszego zarządzania energią w domu. Takie rozwiązania znajdziemy w portfolio firmy Soudal, która stawia na poszukiwanie innowacyjnych i przyjaznych środowisku technologii. Opracowała ona również Soudal Window System, (SWS), czyli innowacyjny system warstwowej stolarki okiennej (tzw. ciepły montaż), który zapewnia odpowiednią szczelność w miejscach osadzenia okien w ościeżu. Wykorzystuje on wysokiej jakości piankę poliuretanową. Pianka ta jest zabezpieczona od zewnątrz i wewnątrz specjalnymi taśmami paroizolacyjnymi do okien. Pianka nie staje się krucha od czynników atmosferycznych i nie traci żadnych swoich właściwości.

System Soudatherm Roof został zaprojektowany w celu maksymalizacji oszczędności energii i zapewnienia izolacji termicznej dachu. Wykorzystuje on kleje poliuretanowe do mocowania i utrwalania materiałów izolacyjnych. Kleje Soudatherm Roof są tańsze niż połączenia mechaniczne i mogą być stosowane w celu zapobiegania kondensacji pary wodnej z konstrukcji dachu. System ten może być stosowany zarówno przy termomodernizacji starych dachów, jak i przy budowie nowych.

Izolacja za pomocą styropianu

W ofercie firmy Soudal znajduje się również klej Soudatherm Fasada. Klej ten jest idealny do ścian, które są ocieplane styropianem. Należy pamiętać, że wydajność ocieplenia styropianem zależy od kleju użytego do mocowania płyt. Powinien on wyróżniać się między innymi:

  • Wodoodpornością
  • Wrażliwość na niskie temperatury
  • trwałość,
  • stabilność wymiarowa