single

Czy warto zatrudnić doświadczoną firmę remontową?

Czy przygotowujesz się do remontu? Zależy Ci na sprawnym procesie i najlepszych efektach? Podpowiemy Ci, kiedy potrzebni są profesjonaliści.

Remont domu lub mieszkania nie zawsze jest łatwą decyzją. Może powodować wiele niedogodności, trwających niekiedy tygodniami, a nawet miesiącami. Nie wspominając już o finansach i pracochłonności. Niektóre osoby decydują się na samodzielne wykonanie większości remontów, w celu obniżenia kosztów. Jest to rozsądna opcja, zwłaszcza jeśli posiadamy pewne umiejętności majsterkowania i doświadczenie w tej dziedzinie. Nie zapominajmy jednak, że niektóre zadania należy konsultować ze specjalistami, zarówno ze względu na nasze bezpieczeństwo, jak i pożądane przez nas korzyści z inwestycji. W jakich sytuacjach nasze własne siły mogą okazać się niewystarczające?

Wymiana stolarki okiennej

Nieszczelne okna mogą być przyczyną poważnych problemów. Nieszczelne okna mogą powodować dyskomfort w domu i zwiększać rachunki za ogrzewanie. Wokół okien mogą również powstawać wykwity pleśni, które mogą nie tylko zrujnować wnętrze, ale również stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia. Są to wystarczające powody, aby natychmiast wymienić nieszczelne okna.

Tego typu prace wymagają profesjonalnych umiejętności i wiedzy. Aby osiągnąć zadowalający efekt, nowa stolarka okienna musi być zamontowana zgodnie z zasadami warstwowego montażu okien (lub ciepłego montażu). Metoda ta wykorzystuje wysokowydajną piankę poliuretanową do stworzenia warstwy izolacji termicznej. Następnie pianka jest zabezpieczana specjalnymi taśmami paroizolacyjnymi. Taśmy chronią piankę przed wilgocią zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz budynku. Uszczelnienie zewnętrzne umożliwia wydostanie się pary wodnej z pomieszczeń. Jest to zgodne z zasadą ciepłego montażu, która brzmi "szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz". Zarówno uszczelnienia zewnętrzne, jak i wewnętrzne są ważne, ponieważ bez nich warstwa izolacyjna pianki może ulec zawilgoceniu i stracić swoje właściwości.

Soudal Window System to sprawdzony, warstwowy system montażu. System ten przeznaczony jest tylko dla wykwalifikowanych montażystów. W przeciwnym razie nie będziesz miał gwarancji, że Twoje okna zostaną prawidłowo zamontowane. Należy pamiętać, że Soudal posiada nowoczesne materiały do uszczelniania warstwy izolacyjnej. Dotyczy to zwłaszcza wymiany stolarki okiennej. Te płynne membrany mogą być stosowane w miejsce taśm okiennych i nazywają się Soudatight liquid. Powłoki Soudatight mogą być nakładane na każde podłoże, w przeciwieństwie do taśm paroizolacyjnych. Oznacza to, że nie wymagają one specjalnego przygotowania otworów okiennych. Prace z tym związane często uniemożliwiały wymianę okien na ciepłe instalacje. W systemie Soudal Window System dostępne są cztery opcje płynnych membran.

  • Soudatight LQ to wzmocniona włóknami, paroizolacyjna powłoka, która może być używana do zastosowań wewnętrznych.
  • Soudatiht Hybrid jest powłoką paroprzepuszczalną, która uszczelnia piankę od zewnątrz.
  • Soudatight SP Gun to materiał paroizolacyjny w sprayu, który może być aplikowany za pomocą specjalnego pistoletu
  • Soudatight SP to membrana paroszczelna, którą można natryskiwać bezpośrednio z opakowania.

Izolacja poddasza

Pierwszą rzeczą, którą należy rozważyć przy przebudowie poddasza na cele mieszkalne, jest jego skuteczność izolacji termicznej. Wykonanie szczelnej warstwy z tradycyjną izolacją z wełny mineralnej lub styropianu może być trudne i czasochłonne, zwłaszcza jeśli dach ma skomplikowaną konstrukcję. Izolacja natryskowa pianką poliuretanową SPF firmy Soudal to niezawodne rozwiązanie. Pianka jest precyzyjna i pokrywa wszystkie powierzchnie, eliminując możliwość powstania mostków termicznych. Pianka musi być nakładana za pomocą specjalnego agregatu, który jest obsługiwany przez profesjonalistów i specjalistyczny sprzęt ochronny. Zalety tego rozwiązania, takie jak:

  • Gwarancja ciągłości izolacji
  • Bardzo dobra izolacja termiczna i/lub akustyczna.
  • Można zaoszczędzić czas (wystarczy jeden dzień na wykonanie warstwy izolacyjnej).
  • Niski ciężar właściwy pianki (konstrukcja dachu nie obciąża).
  • Odporność na grzyby i pleśń oraz szkodniki
  • Izolacja charakteryzuje się bardzo wysoką trwałością.

Remont "zrób to sam

Profesjonalna pomoc jest potrzebna do takich rzeczy jak wymiana ram okiennych lub izolacja poddasza. Profesjonalna pomoc jest również pomocna w przypadkach takich jak hydroizolacja łazienki i naprawa dachu. Profesjonalny zespół remontowy może być zatrudniony do wykonywania takich prac jak malowanie ścian i układanie paneli podłogowych. Dzięki temu zmniejsza się szansa na popełnienie błędów, które mogłyby negatywnie wpłynąć na funkcjonalność i estetykę remontowanych pomieszczeń. Proste remonty i prace wykończeniowe możemy wykonać samodzielnie. Zwłaszcza, gdy dysponujemy łatwymi w użyciu i niezawodnymi materiałami, które znacznie ułatwiają i usprawniają wiele zadań. Doskonałym przykładem jest uniwersalny i mocny klej montażowy T-Rex Gold firmy Soudal. Klej ten może być stosowany z każdym standardowym pistoletem i nie wymaga żadnych specjalnych narzędzi. Jest on również bardzo uniwersalny.