single

Wszystko, co musisz wiedzieć o okuciach okiennych

Wszystko, co musisz wiedzieć o okuciach okiennych

Jest to element, którego nie widać na pierwszy rzut oka. Jest to jednak niezbędna część każdego okna. Okucia okienne to system, w skład którego wchodzą zawiasy i elementy blokujące. Zapraszamy do przeczytania tego artykułu, aby dowiedzieć się o nich więcej!

1 Czym są okucia okienne?

2. Rodzaje okuć okiennych

3. Okucia okienne - postaw na jakość

Poznaj prawdziwe znaczenie okuć okiennych, dowiedz się, jakie okucia są dostępne i którym z nich warto zaufać. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że kupujesz okucia, które spełnią Twoje oczekiwania i posłużą Ci przez wiele lat.

Czym są okucia okienne?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym są okucia okienne. Wyjaśnimy to w prosty sposób, abyś mógł to zrozumieć. Jest to w zasadzie zestaw zawiasów i elementów blokujących. Muszą być one równomiernie rozmieszczone na obwodzie Twojego okna. Dzięki nim łatwo przymocujesz skrzydło do całej ramy okiennej. Możesz być pewien, że dostaniesz najlepsze okucia do swoich okien i nie powinieneś zadowalać się tanimi.

Rodzaje okuć okiennych

Jest ich bardzo wiele. Pierwsze są okucia obwodowe, które gwarantują możliwość uchylania i rozwierania okna. Okucie to może umożliwiać jedynie uchylenie okna. Najczęściej stosuje się je w oknach pionowych. Czasami mogą być również stosowane w skrzydłach balkonowych. Skrzydła te mają maksymalne ograniczenie wagi do 200 kilogramów. Okucia okienne dostępne są również w systemach HKS i PSK. Ten typ jest idealny do dużych okien tarasowych. Jedna czwarta okna jest nieruchoma. Co można zrobić z ich pomocą. Wystarczy uchylić, opuścić, a następnie przesunąć okno na bok. Jest to bardzo praktyczne i nowoczesne rozwiązanie, które jest coraz częściej stosowane. Ostatnim rodzajem okuć okiennych jest system podnoszono-przesuwny HS. Stosuje się je w największych oknach, których kwatera lub skrzydło opiera się na ramie. Okucie to pozwala na wprawianie w ruch skrzydeł o masie do 400 kg.

Okucia do okien - postaw na jakość

Wiesz, jak wygląda okucie okienne. Znasz też rodzaje okuć okiennych. Teraz już wiesz, które z nich wybrać do swoich okien. Wszystko zależy od wielkości skrzydeł. Bez względu na to, jaki rodzaj okiennic wybierzesz, upewnij się, że okucie jest wysokiej jakości, trwałe i długowieczne. Nie powinno być ono słabej jakości, ponieważ ma służyć przez wiele lat bez żadnych problemów. Okucia takie można zakupić podążając za linkiem na początku.