single

Jaki klej wybrać do ocieplenia styropianu?

Styropian to popularny materiał do ocieplania domu. Jakość montażu płyt styropianowych ma kluczowe znaczenie dla ich skuteczności. Możemy uniknąć kosztownych napraw, wybierając odpowiedni klej.

Styropian ma bardzo dobre właściwości izolacyjne i jest stosowany do ocieplania ścian, dachów, podłóg, fundamentów. Dzięki niemu budynki nie wychładzają się zimą, a latem chroni pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem. Styropian ma wiele innych zalet, ale jest też materiałem.

  • Niezwykle trwały
  • Jest łatwy do wykonania
  • lekki,
  • ekologiczny,
  • bezpieczny dla zdrowia.

Należy pamiętać, że styropian nie jest odporny na działanie niektórych rozpuszczalników. Dlatego podczas montażu ważne jest użycie specjalistycznego kleju, takiego jak Soudatherm Fasada firmy Soudal.

Klej do styropianu Soudatherm Fasada właściwości

Soudatherm Fasada, klej poliuretanowy w formie pistoletu natryskowego, charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do wszystkich materiałów izolacyjnych, w tym polistyrenów EPS i XPS, poliuretanów i żywic fenolowych. Dobrze przylega również do typowych podłoży budowlanych, takich jak m.in. beton, drewno, metale i cegła. Jest niepalny, wodoodporny, nie powoduje mostków akustycznych i termicznych. Jest wystarczająco mocny, aby utrzymać prefabrykaty w niskich temperaturach. Wyróżnia się również stabilnością wymiarową, która pozwala na bardzo precyzyjne mocowanie płyt, zmniejszenie wagi warstwy izolacyjnej oraz przyspieszenie montażu. Kolejną zaletą kleju do styropianu Soudatherm Fasada jest jego wysoka wydajność. Jedno opakowanie pozwala na zamocowanie około 8 m2 płyt.

Zastosowanie kleju do styropianu firmy Soudal

Soudatherm Fasada ma wiele zastosowań. Klej ten służy do mocowania płyt izolacyjnych do ścian podczas ocieplania budynków metodą BSO (lekką-mokrą). Może być również stosowany do mocowania płyt izolacyjnych w podziemnych częściach budynków. Może być również stosowany do trwałego i skutecznego wypełniania szczelin pomiędzy płytami izolacyjnymi. Dzięki temu możemy zachować bardzo wysoką jakość warstwy izolacyjnej.

Klej Soudatherm Fasada

Przed rozpoczęciem prac montażowych z użyciem kleju do styropianu Soudatherm Fasada

  • Podłoże powinno być odpowiednio przygotowane. Powinno być równe, czyste i odtłuszczone.
  • Bezpośrednio po aplikacji powinno być zwilżone.
  • Należy również chronić obróbki blacharskie i stolarkę przed wszelkimi zanieczyszczeniami.

Aby wymieszać zawartość, należy energicznie wstrząsnąć puszką. Następnie przykręć puszkę do pistoletu i wyreguluj dyszę. Wylot pistoletu powinien znajdować się co najmniej 1-2 cm od powierzchni. Klej należy nanieść na powierzchnię płyty styropianowej o grubości 3 cm. Robi się to wzdłuż całego obwodu (w odległości ok. 5 cm od krawędzi) oraz na środku (w układzie zygzakowatym). Po około minucie deskę można dodać do podłoża. Na korektę położenia deski mamy około 8 minut.