single

Na co zwrócić uwagę podczas remontu pomieszczenia?

Choć remont pomieszczenia nie musi być pracochłonny ani kosztowny, warto go zaplanować. Aby Twoje wysiłki nie poszły na marne, podpowiadamy, co zrobić z poniższymi kwestiami.

Jest wiele powodów, dla których decydujemy się na remont sypialni czy salonu. Czasem trzeba wymienić zużyte meble, przemalować brudne ściany czy naprawić wyszczerbione panele. Niekiedy remont pomieszczenia ma wnieść nową energię i poprawić samopoczucie jego mieszkańców. Efekt końcowy będzie bardziej satysfakcjonujący, bez względu na cel inwestycji. Łatwiej jednak podjąć kluczowe decyzje w fazie przygotowawczej. Pierwszą z nich jest rok, w którym chcemy przeprowadzić remont.

Kiedy jest najlepszy czas na remont pomieszczenia?

To właśnie dlatego większość remontów odbywa się wiosną i latem. Wyższe temperatury sprzyjają szybkiemu schnięciu farb i akryli. Bez tego trudno wyobrazić sobie remont. Dobra wentylacja jest również ważna w przypadku wielu rodzajów chemii budowlanej. Pomieszczenie, które nie jest przewietrzone zimą, może sprawić, że remont, wykończenie czy dekorowanie będzie niekomfortowe. Należy pamiętać, że niektóre produkty mogą być stosowane tylko w określonym zakresie temperatur, szczególnie przy remontach na zewnątrz. Niskie temperatury mogą spowodować, że stracą one swoją jakość. Te czynniki sprawiają, że okres wakacyjny jest najlepszym czasem na remonty. Nie oznacza to, że prac we wnętrzach nie można komfortowo wykonywać zimą. Ważne jest jednak, aby utrzymać komfortowy mikroklimat w przestrzeni, jeśli projekt ma zostać sprawnie zrealizowany. W pomieszczeniu nie powinno być ani zbyt gorąco, ani zbyt zimno.

Jaki styl aranżacji wnętrz wybrać?

To świetna okazja, aby zastanowić się, jaki styl aranżacji wnętrz będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni podczas remontu pomieszczenia. Wystrój pomieszczeń, w których mieszkamy, może mieć ogromny wpływ na nasze samopoczucie, a tym samym na jakość życia. Oto kilka najpopularniejszych stylów aranżacji wnętrz:

  • Styl klasyczny
  • Styl nowoczesny
  • Styl rustykalny.

Jakie są główne cechy każdego stylu aranżacji wnętrz? Dla tych, którzy kochają ponadczasową elegancję, styl klasyczny jest doskonałym wyborem. Cechują go stonowane kolory, w tym brązy, beże i inne odcienie szarości, meble wykonane z ciemnego drewna oraz elementy dekoracyjne, takie jak listwy sufitowe i kinkiety. Styl nowoczesny charakteryzuje się przestronnością i wykorzystaniem metalu, szkła i betonu jako głównych materiałów. Styl rustykalny wprowadza naturalne materiały, wzory kwiatowe oraz ręcznie wykonane dodatki, takie jak serwetki czy obrusy.

Szukasz sposobu na remont domu na własną rękę, czy z pomocą profesjonalisty?

Aby wykonać wiele prac remontowych i wykończeniowych, nie musisz być ekspertem w dziedzinie majsterkowania. Możemy zrealizować każde zadanie związane z remontem pomieszczeń, stosując gotowe i łatwe w aplikacji silikony, akryle czy kleje montażowe firmy Soudal (takie Fix All).

  • Montaż różnego rodzaju elementów wykończeniowych takich jak panele, listwy czy rozety
  • Uszczelnianie parapetów
  • klejenie wykładzin,
  • Tablice korkowe można naprawić.

Niektóre prace wymagają profesjonalnych umiejętności. Profesjonalni montażyści są zalecani w przypadku wymiany okien, które uległy uszkodzeniu. Nawet w takich przypadkach możemy mieć wpływ na rodzaj zastosowanego systemu montażu. Doskonałym wyborem jest Soudal Window System, znany również jako ciepły montaż okien. System ten opiera się na zasadzie "szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz" i zapewnia trwałe uszczelnienie w miejscach, w których montowane są okna. System składa się z trzech głównych elementów.