single

Czy warto wykonać test wilgotności?

Zastanawiasz się nad remontem mieszkania lub domu po problemach z hydrauliką? Wyjaśniamy, dlaczego przed rozpoczęciem remontu warto przeprowadzić badanie wilgotności.

Każdy dom od czasu do czasu doświadcza mniejszych lub większych awarii. O ile możemy zminimalizować wyrządzone szkody, zachowując odpowiednie środki ostrożności i stosując się do wymaganych zaleceń, o tyle czasami awarii nie da się uniknąć. Możliwe jest uniknięcie zalania z zewnątrz naszego domu. Dzieje się tak często, gdy jesteśmy zalewani przez sąsiadów. Niezależnie od tego, czy zawiniliśmy, czy nie, powszechne jest wykonywanie prac remontowych i wykończeniowych w celu usunięcia skutków zalania. Zakres tych prac może być jednak różny. Czasami wystarczy pomalować ściany. Innym razem konieczne jest usunięcie starych podłóg i położenie nowych. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac remontowych upewnić się, że poziom wilgotności jest komfortowy. Jest tak dlatego, że poziom wilgotności w pomieszczeniu może nie być wystarczający, aby projekt zakończył się sukcesem. Na przykład, wilgoć może powodować przyklejanie się farby do ścian i powodować jej pogorszenie. To może sprawić, że remont będzie mniej efektywny. Do badania wilgotności w pomieszczeniu służą profesjonalne mierniki. Dzięki temu możemy określić, czy podłoga lub ściany mieszczą się w normie. Następnie pomieszczenie powinno zostać osuszone.

Konsekwencje zawilgoconych pomieszczeń

Nie chodzi tylko o możliwość rozwoju pleśni w pomieszczeniu, jeśli ma ono nadmierną wilgoć. Możliwe jest, że w pomieszczeniu rozwijają się pleśń i grzyby. Mogą one powodować poważne problemy zdrowotne, takie jak częste bóle głowy, podrażnienie dróg oddechowych i infekcje. Mogą również negatywnie wpływać na nasze samopoczucie, prowadząc do ogólnej drażliwości i trudności ze snem. Ważne jest, aby podjąć środki zapobiegawcze, takie jak osuszanie pomieszczenia i pomiar wilgotności.

Jak chronić swój pokój przed szkodliwym działaniem wilgoci

Niektóre pomieszczenia w naszym domu są naturalnie narażone na wilgoć. Jest to przede wszystkim łazienka, ponieważ codziennie korzystamy tam z wanny, umywalki czy prysznica. Ponadto w tym pomieszczeniu najczęściej znajduje się pralka. Powszechnie znaną prawdą jest, że uszkodzenie wody w rurze lub wężu pralki może doprowadzić do kosztownych problemów hydraulicznych w domu. Jak można się zabezpieczyć przed niepotrzebnymi szkodami? Po pierwsze, zadbaj o odpowiednią hydroizolację pomieszczenia. Niezawodnym rozwiązaniem jest system hydroizolacji oferowany w firmie Soudal - Soudal Hydro System. System ten składa się z kilku elementów, które są idealnie dopasowane i zapewniają ochronę przed szkodami wywołanymi przez wodę i wilgoć w przypadku awarii hydraulicznych