single

Jak pracować z akrylem budowlanym?

Uszczelniacz akrylowy to materiał, który może być stosowany do utrzymania wysokiej estetyki wnętrza lub zewnętrznej części budynku. Za jego pomocą można zamaskować otwory w ścianach i sufitach, wykonać spoiny wokół ram drzwi, parapetów i gzymsów, a także usunąć ubytki ze ścian i sufitów. Uszczelnianie akrylowe nie jest trudnym zadaniem. Możemy je wykonać samodzielnie, jeśli zastosujemy się do kilku wskazówek.

Uszczelniacze akrylowe mogą być wykorzystywane na wiele sposobów, dlatego często stosuje się je podczas większych lub mniejszych remontów. To jedne z wielu zastosowań, do których akryl budowlany nadaje się idealnie:

  • Wygładzanie powierzchni sufitów i ścian
  • Maskowanie połączeń między płytami gipsowo-kartonowymi a innymi materiałami
  • Fugowanie framug drzwi, listew, parapetów i schodów
  • wypełnianie fug budowlanych.

Aplikacja uszczelniacza akrylowego jest łatwa i można ją wykonać bez pomocy fachowców. Jeśli chcemy uzyskać trwały i przyjemny efekt estetyczny, musimy przestrzegać tych podstawowych zasad. Co ważne, akryle Soudal można stosować od razu, bez konieczności używania specjalnych narzędzi. Wystarczy standardowy pistolet do uszczelniania. Potrzebne nam będą również:

  • Za pomocą szczotki oczyść powierzchnię sufitu lub ściany.
  • Użyj taśmy malarskiej do zakrycia krawędzi spoiny
  • Przygotowanie fugi
  • Użyj szpachelki do wygładzenia fugi
  • Nóż do kartuszy.

Przygotowanie podłoża

Uszczelniacz akrylowy nakładać na czyste, suche podłoże. Przyczepność preparatu może ulec pogorszeniu, jeśli nie będzie on nakładany na czyste i suche podłoże. Upewnijmy się, że powierzchnia sufitu lub ściany jest czysta i wolna od kurzu i brudu. Podłoża porowate można wstępnie zagruntować akrylem w wodzie w proporcji 1:2.

Przygotowanie wkładu do pracy

Ważne jest, aby przygotować wkład z akrylem budowlanym do pracy. Za pomocą specjalnego nożyka do kartuszy można otworzyć kartusz. Po wyjęciu końcówki zakręcamy dyszę, aby usunąć końcówkę. Następnie umieszczamy kartusz z akrylem w wyciskarce.

Należy zwrócić uwagę na to, aby krawędzie spoiny

Aby wyprostować linię spoiny i zabezpieczyć jej krawędzie przed zabrudzeniem, można użyć taśmy maskującej. Po wykonaniu fugowania należy delikatnie usunąć taśmę.

Aplikacja produktu

Nanieść dyszę bezpośrednio na wypełnianą fugę. Nanosimy uszczelniacz na nasze podłoże naciskając ramię pistoletu. Na gładko nakładamy akryl.