single

Jak można się zabezpieczyć przed źle przeprowadzonym remontem

Planujesz przeprowadzenie remontu? Chcesz uzyskać jak najlepsze efekty? Pokażemy Ci, na co zwrócić uwagę i jakich błędów unikać.

Większość ludzi ma mieszane uczucia co do słowa "remont". Choć wyobrażenie sobie odmienionej przestrzeni w naszym domu sprawia przyjemność, to realia kosztów i niedogodności związanych z tą inwestycją mogą utrudniać dostrzeżenie korzyści. Ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o remoncie przemyśleć podstawowe kwestie i poczynić niezbędne przygotowania. Dzięki temu unikniemy popełnienia kosztownych błędów, które mogą doprowadzić do frustracji i niezadowolenia, a także poczucia żalu po zakończeniu inwestycji. Jak uniknąć popełnienia tych błędów?

Porównaj swoje mocne strony z zamierzeniami lub skorzystaj z pomocy fachowca

Nie wszystkie remonty wymagają do wykonania profesjonalistów. Majsterkowicze z doświadczeniem mogą położyć laminat, pomalować ściany i zainstalować różne materiały wykończeniowe. Nie powinieneś próbować pewnych zadań remontowych, jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Samodzielne wykonanie hydroizolacji łazienki czy wymiana okien może być bardziej kosztowna. Chodzi tu nie tylko o konsekwencje remontów, ale przede wszystkim o nasze bezpieczeństwo. Nie oznacza to jednak, że zadania te powinny być całkowicie wolne od naszej ingerencji. Warto przyjrzeć się różnym rozwiązaniom dostępnym na rynku, aby znaleźć te najlepsze. W portfolio firmy Soudal znajdziemy niezawodne i kompleksowe rozwiązania, jeśli planujemy wykonanie wyżej wymienionych zadań przez profesjonalistów. Należą do nich:

  • Soudal Hydro System - Ten system izolacji przeciwwilgociowej chroni ściany i podłogi w łazienkach, kuchniach i innych wilgotnych pomieszczeniach przed szkodliwym działaniem wody. Podstawowym elementem tego systemu jest membrana Soudagum LM. Nakłada się ją w dwóch warstwach na podłoże. Tworzy ona nieprzepuszczalną dla wody barierę. System jest wzmocniony w miejscach wrażliwych dodatkowymi elementami, m.in. taśmą na połączenia ściana-ściana lub ściana-podłoga oraz taśmą na narożach zewnętrznych i wewnętrznych.
  • Soudal Window System to system do ciepłego montażu okien, który zapewnia skuteczne i trwałe uszczelnienie połączenia stolarki z murem. Eliminuje to możliwość powstawania mostków termicznych wokół okien lub drzwi wejściowych. W skład tego systemu wchodzi pianka poliuretanowa, taśmy paroizolacyjne oraz płynne membrany, które chronią materiał izolacyjny przed uszkodzeniem przez wilgoć.

Wybór ekipy remontowej

Wszyscy słyszeliśmy historie grozy o zespołach remontowych, które pozostawiają zleceniodawcę w pyle lub którym brakuje wiedzy do wykonania pracy. Niektóre osoby mogły doświadczyć tego z pierwszej ręki. Powinniśmy być ostrożni przy ocenie ofert różnych firm i uzbroić się w cierpliwość, jeśli ekipa, która nas zainspiruje, rozpocznie pracę później niż planowaliśmy. Opinie klientów, zwłaszcza jeśli są to znajomi, będą nieocenione. Skontaktujmy się, poprośmy o rekomendacje i umówmy się na wizytę w mieszkaniu lub domu, w którym remont został wykonany przez profesjonalistów. Pamiętajmy też o dopełnieniu wszystkich niezbędnych formalności. Dopilnujmy, aby wykonawca podpisał umowę. Ustalmy też wysokość wynagrodzenia, terminy i ewentualne konsekwencje za ich niedotrzymanie. To da nam poczucie bezpieczeństwa.

Zaplanuj termin remontu

Ważne jest, aby prace remontowe zaplanować z wyprzedzeniem. Generalne remonty zazwyczaj rozpoczynają się na początku wiosny. Letnia pogoda jest idealna do realizacji wielu zadań, takich jak wymiana okien. Jednak nowoczesne rozwiązania firmy Soudal pozwalają na przeprowadzenie tej inwestycji nawet przy ujemnych temperaturach. Ważne jest, aby zastanowić się nad terminem rozpoczęcia remontu. Jednak nie jest to jedyna rzecz, o której należy pamiętać. Ważne jest, aby wiedzieć, ile czasu zajmie wykonanie poszczególnych zadań. Nie powinniśmy jednak przekraczać granic zdrowego rozsądku i dopuścić możliwość przedłużenia terminu ze względu na pojawiające się problemy. Unikniemy sytuacji, w których nieunikniony termin jest dla nas niekorzystny. Powoduje to, że prace są wykonywane szybko i nieprawidłowo.