single

Krok po kroku, malowanie dachu

Nieatrakcyjne dachy mogą zepsuć pozytywne wrażenie piękna budynku. Bezpieczeństwo jest również zagrożone, jeśli dach ma inne niż wizualne wady. Najłatwiej i najbardziej opłacalnie jest naprawić dach poprzez jego pomalowanie. Jak się za to zabrać?

Prace wstępne

Zanim zdecydujemy się na kolor farby, należy ocenić stan dachu. Ważne jest, aby ocenić, czy są jakieś oznaki korozji lub uszkodzenia od sadzy. Ważne jest również, abyś ocenił przyczepność do starej powłoki malarskiej.

Najpierw należy sprawdzić przyczepność starej powłoki za pomocą szpachelki. Jeśli farba nie przylega do powierzchni, możesz użyć papieru ściernego lub szczotki drucianej, aby ją oczyścić. Jeśli przyczepność jest dobra, nie musisz usuwać poprzedniej powłoki. Zamiast tego należy ją stępić za pomocą papieru ściernego. Następnie trzeba ustalić, czy występują ogniska korozji. Do obróbki pojedynczych ognisk można zastosować farbę dachową podkładowo-emulsyjną. W przypadku występowania wielu ognisk konieczny jest podkład antykorozyjny.

Jeśli dach jest w dobrym stanie, można przystąpić do jego odtłuszczania. Dobrym wyborem jest preparat odtłuszczający RAFIL. Wzmocni on przyczepność i zapobiegnie łuszczeniu się powłoki.

Wybór odpowiedniego koloru

Kolejnym krokiem jest podjęcie decyzji, jaką farbę zastosować na dachu po wykonaniu prac przygotowawczych. W ofercie producentów znajduje się wiele produktów. Sprawdź gamę kolorów dachów, aby znaleźć odpowiedni preparat. Dobrym wyborem jest farba RAFIL Radach Dach. Można nią malować zarówno dachy, jak i rynny czy parapety. Stanowi połączenie preparatu gruntującego i farby. Może być stosowana na zewnętrznych powierzchniach stalowych, aluminiowych i ocynkowanych. Może być stosowany do malowania nowych lub naprawy starych powłok malarskich. Produkt ten jest połączeniem farby do rynien, parapetów zewnętrznych i blach dachowych.

Podobne właściwości posiada farba RAFIL EcoRadach Dach. Produkt ten może być stosowany jako podkład i farba, nadaje się do malowania dachów, rynien i parapetów. Jest to wodorozcieńczalny podkład, który w bardzo krótkim czasie pozwoli Ci stworzyć powłoki o wysokiej odporności na działanie czynników atmosferycznych.

Jak malować dach za pomocą pędzla?

Pamiętaj, że pogoda jest bardzo ważna przy malowaniu dachu. Maluj dach, gdy jest wilgotny, gdy jest duża wilgotność, mgła lub gdy może być rosa.

Dobrym wyborem na narzędzie malarskie jest pędzel. Pędzel jest narzędziem, które pozwala na dokładne rozprowadzenie i dużą precyzję. Malowanie natryskowe może być trudne ze względu na niejednorodne powierzchnie metalowe. Preparat nie dotrze do dużych nierówności, wgłębień czy krawędzi. Takich sytuacji można uniknąć stosując pędzel.