single

Jak wybrać odpowiednią farbę do sufitu

Remontując mieszkanie, zazwyczaj skupiamy swoją uwagę na ścianach. Dzieje się tak dlatego, że chcemy wybrać odpowiednie kolory farb, tekstury. Sufit jest ważnym elementem każdego remontowanego pomieszczenia. Może on uzupełniać lub kontrastować z resztą wystroju wnętrza. Jaka jest najlepsza farba do sufitu?

Farba sufitowa z ceramiki

Ta farba jest odporna na mycie i szorowanie. Czy warto pomalować sufit tą farbą? Chociaż może się wydawać, że trudno jest zabarwić pokój, który jest poza Twoim zasięgiem, można to zrobić. Korki od szampana mogą eksplodować bez ostrzeżenia, zwłaszcza jeśli są kolorowe i mają sos pomidorowy lub sok cytrusowy rozpryskujący się dookoła. To może poplamić nawet sufit. Plamoodporna farba ceramiczna to rozsądny wybór, a nie fanaberia.

Farba sufitowa z lakierem hybrydowym

Farba ta jest odporna na płynne zabrudzenia i tłuszcz. Farba ta podkreśli głębię koloru, szczególnie w intensywnych kolorach. Umożliwia to matowe wykończenie farby. Łatwo jest nim pokryć sufit, ponieważ nie chlapie podczas malowania i zapewnia doskonałe krycie. Lakiery hybrydowe idealne do malowania sufitu znajdziesz w sklepie internetowym: https://www.dekoratorium.pl/pl/Przeznaczenie/Rodzaj-typ-podloza/Sufit/c/b2c-sufit.

Biały Farba do sufitów

Jest to najczęściej spotykany i najchętniej wybierany kolor lakieru do sufitu. Warto poszukać takiej, która wytrzyma najtrudniejsze powierzchnie. Farba Magnat NON REFLEX to najlepszy wybór ze względu na matowe, antyrefleksyjne wykończenie. Jej powłoka jest również odporna na promieniowanie UV, a także na powstawanie pleśni i grzybów. Jest to szczególnie ważne w przypadku pomieszczeń, które są narażone na działanie wilgoci. Produkt ten można kupić na stronie https://www.dekoratorium.pl/pl/.

Jakiego rodzaju farby powinienem użyć do mojego sufitu - matowy!

Na rynku dostępne są również farby do sufitów. Jedną z takich farb jest biała Magnat ULTRA MATT. Ma ona matowe wykończenie, odporność na promieniowanie UV i szybko schnie. Jest to farba lateksowa, więc łatwo się ją nakłada. Kolor jest trwały i nie żółknie. Posiada również wysoki poziom białości, dzięki czemu jest świetnym wyborem. Farba jest również odporna na mycie i szorowanie, więc nawet najbardziej ekstrawaganckie przyjęcie może się nią cieszyć.

Konieczne jest usunięcie mebli lub ustawienie ich w jednym miejscu i zabezpieczenie folią malarską. Wynika to z faktu, że farba może kapać z pędzla lub wałka, nawet jeśli jesteś doświadczonym malarzem. Wałek przymocowany do długiego kija, takiego jak miotła lub mop, to najlepszy sposób na malowanie sufitu. Eliminuje to potrzebę poruszania się po drabinie. Taca do malowania jest świetną opcją, która przyspiesza proces i ułatwia zbieranie farby.