single

Jak oczyścić zatkany odpływ

Jest wiele czynników, które mogą spowodować zatkanie rury kanalizacyjnej. Istnieje wiele czynników, które mogą spowodować zatkanie rury kanalizacyjnej. Należą do nich błędy projektowe, niewłaściwe spadki i spłukiwanie w toalecie resztek materiałów budowlanych. Czasami rury o małej średnicy mogą się zapchać przez pozostawione przez lata środki piorące. Istnieje wiele sprawdzonych metod, które można wykorzystać do usuwania zatorów, zarówno chemicznych, jak i ręcznych. Z ich pomocą możemy usunąć nawet najbardziej uporczywe zatory.

Po niespełna czterech latach posiadania domu byliśmy w szoku, że tak jest.
Wykonawca kanalizacji popełnił błąd, wykonując bardzo mały spadek z kuchni do odpływu domowego w kotłowni po drugiej stronie budynku. Rura kanalizacyjna biegnie przez całą długość domu. Na środku jest niewystarczający spadek. Powoduje to, że osadzają się tam tłuszcze i inne odpady kuchenne. Musimy regularnie czyścić ten odpływ mechanicznymi środkami do czyszczenia toalet.

Zacznij od mieszanek domowych

Warto spróbować odetkać kanalizację domowymi sposobami, jeśli podejrzewasz, że przyczyną jej zatkania mogą być niewielkie ilości odpadów stałych. Wystarczy kilka składników, aby zrobić mieszankę do odetkania rur. Jest to coś, co każdy ma w swojej kuchni. Te proste mikstury są łatwe do wykonania i nie kosztują wiele. Możesz zacząć od zrobienia mieszanki wody z solą. Aby to zrobić, należy dodać pół filiżanki soli do czterech filiżanek wody, a następnie wymieszać wszystko razem, aż sól się rozpuści. Taką mieszankę należy następnie podgrzać i wlać do odpływu. Jeśli to nie zadziała, możesz spróbować zmieszać ocet i sodę oczyszczoną. Wlej około 1 filiżanki sody oczyszczonej do rury. Następnie wlej do odpływu 1 filiżankę octu. Po wlaniu octu przykryj odpływ. Odczekaj 30 minut. Zagotuj trochę wody w rondlu, a następnie wlej ją do rury.

Preparaty do odetkania rur

Jeśli domowe sposoby zawiodą, można kupić gotowe preparaty do odblokowania rur. W każdym supermarkecie dostępnych jest wiele opcji. Możemy wybierać spośród specyfików płynnych, sproszkowanych lub granulowanych, w zależności od naszych indywidualnych preferencji. Są one łatwe w użyciu - wystarczy wlać je do odpływu i pozostawić na czas podany na etykiecie. Po upływie wyznaczonego czasu całość należy przepłukać dużą ilością wody.

W przypadku najtrudniejszych zatorów należy zastosować spiralę

Do odblokowania rur dostępne są dwa rodzaje lub żmijki spiralne: klasyczne spirale ręczne oraz modele elektryczne. Modele ręczne są tańsze i powinny być używane do udrażniania zatkanych odpływów. Do prawidłowego działania spirali potrzebne są dwie osoby. Jedna osoba wkłada "żmijkę", a druga wkręca ją w rurę. Korba na końcu rozbija wszelkie zalegające zanieczyszczenia i eliminuje problem. Jeśli ręczna spirala okaże się zbyt słaba, możemy użyć spirali elektrycznej. Urządzenia te dzięki swojej wysokiej częstotliwości są w stanie usunąć każdy zator.

Kluczowe jest szybkie działanie podczas walki z zatorami. Nadmierne zwlekanie może doprowadzić do nagromadzenia i zablokowania rury. Jeśli masz zablokowaną kanalizację, nie czekaj. Natychmiast przystąp do pracy.

Choć wszystkie powyższe metody działały przez jakiś czas, musieliśmy zrobić rewizję w nieużywanym pionie w pomieszczeniu na poddaszu, który miał być drugą kuchnią. Rewizja była konieczna, aby móc włożyć kamerę wideo do instalacji kanalizacyjnej, aby zobaczyć stan rur. Następnie musieliśmy zatkać rury za pomocą wysokociśnieniowego strumienia wody oraz mechanicznej zatyczki. Wynajęliśmy usługi profesjonalnej firmy. Niestety, będziemy musieli to robić regionalnie raz na dziesięć miesięcy.